REAL COMUNIT INVEST (CZ)

Koronavirus může být rozbuškou, která spolu s dalšími dlouho ignorovanými problémy spustí nekontrolovanou lavinu.

Není divu, že momentální situace, která nastala způsobila, že se každý obává o své zdraví a budoucnost svých příjmů. To může mít velký dopad na vývoj cen nemovitostí. 

COVID – 19 ovlivňuje nejenom naše zdraví, ale celkový dopad na ekonomiku v celém světě.

Podle nejméně pesimistické předpovědi přijde svět až o 2400 miliard dolarů. Světový hospodářský růst kvůli koronaviru zpomalí. Pracovní absence a nařízené karantény, připravují zaměstnavatele o pracovní sílu a podnikatele o obchodní příležitosti, ale mohou znamenat i výpadky v příjmech domácností, propouštění a následně i nižší spotřební výdaje. Všechny opatření a strach z oslabení příjmu, zapříčiní rozsáhlé finanční ztráty.

1.) Ti kteří vlastní investiční byty, nebo mají různé úvěry se dostanou do krizové situace, třeba tím, že nebudou moct splácet hypoteční úvěry a budou nuceni nemovitost prodat = Vyrovná se nabídka s poptávkou.

2.) Kupující, kteří řešili své bytové potřeby, nákup nemovitosti odloží = To se samozřejmě projeví poklesem kupní síly, která utlumí poptávku po nemovitostech.

3.) Dalším důvodem, který zapříčiní pokles cen a tím nižší poptávku po nemovitostech, bude omezení žádosti o hypoteční úvěry z obav ztráty zaměstnání. = Mnoho firem a společností se budou muset rozhodnout k minimalizaci výdajů a jednou z opatření bude právě propouštění zaměstnanců. 

4.) Drahé nemovitosti začnou stagnovat. = Aby majitel nemovitost prodal, bude muset tlačit cenu dolů. Náraz to bude citelný, protože nemovitosti mají za sebou přes deset let růstu, který investoři začali brát jako samozřejmost a teď bude každý vyčkávat na jejich pokles.

5.) Tento převyšující tlak nárůstu nabídky nemovitostí a nižší poptávky na trhu by znamenal = pokles cen.

Je velmi těžké odhadnout o kolik procent nastane pokles cen, protože nevíme, jak se nákaza rozšíří a jaké bude mít dopady na lidské zdraví. Jedno ale víme určitě – CENY NEMOVITOSTÍ PŮJDOU DOLŮ! 

Proto doporučujeme, zdali máte zájem prodat nemovitost, začněte ihned, než nabídka převýší poptávku a budete nuceni k prodeji pod cenou.